Arama Motorlarında hızlı yükselin - Sınırsız Trafik

Destek Tel: 0.212 416 06 44 - 558 94 50 - 0.532 541 93 77
Alışveriş Sepetim

Sepetiniz Boş...

Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
E-Ticaret Bilgi Portalı
E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri
E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın. E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın.
E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri
E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları
E-Ticaret`te büyüme sürüyor E-Ticaret`te büyüme sürüyor
E-Ticaret Hızla Gelişiyor E-Ticaret Hızla Gelişiyor
E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları
E-ticaret girişimcilerine ipuçları E-ticaret girişimcilerine ipuçları
E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi
E-Ticaret te yeni düzenleme E-Ticaret te yeni düzenleme
E-Ticaret siteleri için Seo tavsiyeleri E-Ticaret siteleri için Seo tavsiyeleri
Kibo Katalog Kitap Entegrasyonu tamamlanmıştır. Kibo Katalog Kitap Entegrasyonu tamamlanmıştır.
E-Ticaret Sitelerine yeni ayar yapılacak E-Ticaret Sitelerine yeni ayar yapılacak
E-ticaret Sitesi rakamı 20 milyarı buldu E-ticaret Sitesi rakamı 20 milyarı buldu
Engelliler E-ticaret (Elektronik Ticaret) eğitimi alacak Engelliler E-ticaret (Elektronik Ticaret) eğitimi alacak
E-ticaret Siteleri ile Alışveriş bir yılda yüzde 57 arttı E-ticaret Siteleri ile Alışveriş bir yılda yüzde 57 arttı
Alışveriş çılgınlığı e-ticaret siteleri ile rekora koşuyor Alışveriş çılgınlığı e-ticaret siteleri ile rekora koşuyor
Sanal Pos alabilir miyim diye düşünmeyin, Posnet Ödeme ile 1 günde sanal posunuz olsun! Sanal Pos alabilir miyim diye düşünmeyin, Posnet Ödeme ile 1 günde sanal posunuz olsun!
Diğer E-Ticaret Firmalarından Farklılıklarımız Diğer E-Ticaret Firmalarından Farklılıklarımız
Tablet Bilgisayarların E-ticarete etkisi nelerdir Tablet Bilgisayarların E-ticarete etkisi nelerdir
Yeniliklerden Haberdar Olun
Ad Soyad :
Email :
Şehir :
Güvenlik Kodu :
Kodunu Girin :
 
E-Ticaret Bilgi Portalı

E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları

05 Kasım 2012 Pazartesi 14:53
Günümüzde e-ticaret önemini attırmaya devam ederken çoğu web site yöneticisi ya da sanal mağaza yöneticisinin en önemli sorunu siteyi ziyaret eden kişiyi devamlı ziyaretçi durumuna nasıl alırım, nasıl kendime bağlarım ve nasıl elde tutarım ? sorularıdır.

Bunun cevabı aslında basit olsa da işlemesi oldukça güç. E-mail ile bunu başarabilirsiniz. Öncellikle şunu bilmek lazım ki Türkiye`de bir kullanıcının ortalama 3 adet e-mail hesabı var. Biri şirket,biri özel biride alışveriş için.

Özellikle e-ticaret siteleri kullanıcıya e-mail gönderirken doğru zaman ve segment, doğru kullanıcı, e-mail içeriği ve yazısı gibi verilerin en başarılı biçimde seçilmiş olması gerekiyor.

Çünkü ortalama olarak bir kullanıcının inbox`ına günde ortalama 6 e-pazarlama mesajı geldiği için bunların arasından sıyrılmak emek ve doğru pazarlama stratejisi istiyor.

Unutmamak gerekir ki sizden alışveriş yapan mevcut müşterinize %60-70 oranında satış yapma olasılığınız varken yeni müşteride bu oran %5-20 arasında değişiyor. Yani örneğin 1 milyon kullanıcınız varsa ve bu kullanıcılar sürekli sizden alışverişini yapıyorsa şirket değeriniz normal değerinin %30 kadar sabit kullanıcı veriniz nedeniyle ekstra değer kazanmış oluyor.

E-Maillere dönersek ; Kullanıcıya gelen e-maillerin okunma sebeplerinin %26`sı konu başlığıdır. Eğer konu başlığı ilgi çekici ise mail okunuyor değilse direk siliniyor. Daha sonra e-mail içindeki veriler, görseller, buton ve yazılar müşteriyi gerçekten etkiliyor mu bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. E-maillerin atılış zamanı da çok önemli.

 

Günümüzde e-ticaret siteleri pazarlama maillerini sabah 08:00-10:00 arasında yaparak inboxlara girme yarışındadır sizde bu yarışta olacaksanız kendinize özgünlüğünüz ile sıyrılmalısınız. Ya da bu kalabalıktan kurtulmak için farklı aksiyonlar deneyebilirsiniz. Anneler günü öncesi mail atma, öğleden sonra mail atma gibi... Gönderilen mailler birbirinin benzeri olmamalı ve çok fazla marka sıralanmamalıdır. Müşteriyi birçok yerden yakalama yoluyla giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz. Burda segmente göre mail atılması ve duygusal bağ oluşturulması doğru seçim olacaktır. Müşterilerinize üyelikleri esnasında seçim hakkı tanıyarak ilgilendikleri alanları ya da hangi alanda mail istediklerini sorarak dönüş yapmanız ve günde en fazla 2 adet mail göndermeniz daha verimli olacaktır. Böylelikle müşterinin ilgilenmediği için spam olarak işaretleği mailin sahibi olmaktan kurtuluyorsunuz, IP adresiniz kirlenmiyor ve sonraki gönderi mailleriniz spama düşmeden inboxa girebiliyorsunuz. Müşterinize mail listesinden ayrılmak isteyebileceğini unutmamanız ve bunu maillerinizde kolay yoldan sunmanız gerekiyor. Maillerde müşterinin izini takip edebildiğinizden bir e-postanın sizin için çok önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Müşterilerinizin maillerini nerden okuduğu ( ipad,iphone) buna göre kampanyalama yapma gibi seçenekleriniz mümkün. Ve tabiki sosyal medya pazarlaması. Sosyal medya ağlarının etkili kullanımı ile maillerinizin paylaşılmasını arttırmak ve sosyal medyada olmak artık bir işletme için olmassa olmazlar arasındadır. Kaynak : http://sosyalmedyauzmani.blogcu.com

Bu haber 23746 kez okundu.
Ücretsiz Demo